30.09.2020

Участь в торгах Прозорро

Від itf

Запрошення до участі в торгах (IFB), іноді зване запрошенням запрошенням на закритий торг, використовується в ситуаціях, коли потенційні постачальники або постачальники послуг принципово різняться за ціною. Випуск IFB дозволяє компанії надати докладні письмові специфікації, включаючи всі умови і положення для роботи над конкретним проектом або проектами, які вона хоче укласти за контрактом. Компанії можуть направляти запрошення до участі в торгах в усній або письмовій формі.

Розуміння запрошення до участі в торгах (IFB)

У докладному запрошенні до участі в торгах (IFB) буде докладно описаний запланований проект, викладені вимоги до подачі заявок, включаючи терміни, обсяг і тривалість проекту, мінімальну кваліфікацію, обов’язкові стандарти обслуговування і необхідні гарантії. Він також містить опис всього процесу відбору, включаючи терміни.

Запрошення до участі в торгах відрізняється від запиту пропозицій (RFP) тим, що мета полягає в тому, щоб отримати пропозиції підрядників щодо витрат на завершення проекту з меншим акцентом на учаснику торгів, що представляє свої власні ідеї про те, як завершити проект або виконати послугу.

Завдяки процесу IFB компанії можуть спростити процес прийняття рішень, вибравши кваліфікованого учасника торгів з найнижчою ціною. Учасники торгів, в свою чергу, можуть зосередитися на оцінці потенційних витрат, пов’язаних із завершенням проекту, і можуть швидше підготувати заявку. Одним з недоліків цього підходу є те, що вибір постачальника або підрядника з найменшими витратами може привести до проблем з якістю та продуктивністю. Запитувачі організації можуть мінімізувати цей ризик, чітко вказавши мінімальну кваліфікацію учасників торгів, а також обсяг проекту, специфікації і стандарти обслуговування.

Коли запитувати запрошення на торги

Урядові організації часто потрібні відповідно до федеральними, державними або місцевими законами, спрямованими на підвищення прозорості, запобігання корупції та недопущення фаворитизму для проведення тендерного процесу через запити запрошення до участі в торгах. Академічні установи також регулярно використовують запрошення до участі в торгах. Дізнатися про майданчики Прозорро, де проводяться торги, можна на сайті https://tender.uub.com.ua/ru/pro-prozorro/zakon-prozorro.