04.09.2016

Студенту на замітку: п’ять секретів швидкого читання

Від itf

Напевно ви часто опинялися в ситуації, коли хотіли б, щоб книга або стаття, дані вам для опрацювання, «прочиталися самі собою», максимально оперативно. Звичайно, чудеса бувають тільки в казках, але уникнути напружених пошуків інформації в інтернеті, за відносно короткий час обробивши заданий матеріал, – цілком реально. Як? Завдяки деяким зусиллям і знанням секретів швидкісного читання.

1. Навчіться «сканувати» текст

Це – найважливіший навик при оволодінні швидкісним читанням. Хоча нас вчили, що при читанні важливе кожне слово в реченні, але наш мозок без проблем сам може заповнити прогалину з інформацією, навіть якщо ми запам’ятали лише кілька ключових слів.

2. Робіть акцент при читанні на першій і останній пропозиціях в абзаці

Даною перевіреної технікою користуються багато любителів швидкісного читання. Відносно більшості текстів справедливо, що перше речення розкриває задану тему, а останнє речення – служить висновком. Даний метод може принести користь особливо при читанні наукових статей, які насичені інформацією, і важливо знати, як витягти з них тільки найнеобхідніші дані.

3. «Вимкніть» голос у голові

У початковій школі ми вперше навчилися читати вголос. Ось чому ми до цих пір «чуємо» слова, які читаємо. Це «слухання» забирає багато часу при читанні, тому що ми можемо зрозуміти слово набагато швидше, ніж ми його вимовляємо. Ви можете «вимкнути» свій внутрішній голос за допомогою техніки «сканування». Звичайно, без внутрішнього голосу текст може бути «сухим», позбавленим експресії. Тому, якщо ви читаєте свій улюблений роман, «включіть» його знову, щоб насолодитися естетикою тексту.

4. Використовуйте покажчик

Часто через брак концентрації одне і те ж речення ми читаємо по кілька разів, а це – втрата уваги і часу. Використання покажчика, наприклад, кулькової ручки або олівця, не дозволить вам при читанні повернутися до тієї ж самої, вже пройденої, інформації.

5. Використовуйте ширину свого зору

Людське око може відразу охопити близько 5 слів. Тому немає необхідності читати кожне слово окремо; якщо ви задієте свій периферійний зір, ви зможете захопити більше слів. Досягти цього ви зможете, розслабивши м’язи обличчя і очей.