02.09.2016

Працевлаштування через Студентський сервіс: особливості та переваги

Від itf

Ми неодноразово розповідали вам про переваги поєднання навчання і роботи. У цій статті ми дамо вам корисні поради щодо ваших дій після того, як ви прийняли рішення про підробіток. Незамінний помічник у цьому питанні – Студентський сервіс.

Як знайти підходящу роботу?

Перший крок – найважливіший. Ви повинні вирішити, чим хочете займатися в принципі. На сайтах студентських сервісів ви можете знайти найрізноманітніші вакансії. На деяких ресурсах є можливість підписатися на розсилку нових свіжих вакансій через електронну пошту або месенджер. Коли ви визначитеся, ким хотіли б працювати, на сайті можна знайти контакт роботодавця.

Щоб отримати доступ до контактних даних, необхідно зареєструватися. Для реєстрації потрібні особистий документ і довідка про зарахування. Залежно від конкретного студентського сервісу, процедура реєстрації проходить по-різному. Можливо, потрібно буде відвідати відділення, або ж ви зможете все оформити онлайн.

«Ким я можу працювати?»

Практично будь-ким. На сайтах студентських сервісів розміщена маса оголошень про вакансії. Ви можете відбирати їх в залежності від годинної ставки оплати, періоду зайнятості, графіка роботи, сфери діяльності, місця розташування і так далі. У вас є вибір між короткостроковими (дегустації, промоції, робота на складі) і довгостроковими (продаж, обслуговування, розвезення, адміністративна робота) вакансіями. Деякі вакансії припускають роботу вдома (репетиторство, дизайн сайтів, написання статей).

При пошуку роботи звертайте особливу увагу на вимоги, заявлені роботодавцем. Можливо, він зажадає наявності досвіду роботи, профільної освіти, водійських прав… У будь-якому разі, у вас повинно бути заздалегідь підготовлене хороше резюме.

Якщо пощастить, ви зможете знайти роботу за своєю майбутньою спеціальністю. В цьому випадку у вас з’явиться реальний шанс забезпечити собі хорошу рекомендацію, можливість проходження обов’язкової практики і (часто) вищу годинну ставку оплати праці.

Переваги роботи для студентів

Мабуть, варто перерахувати їх ще раз. Безумовно, значною перевагою є досвід. Ви опануєте новими вміннями у певній галузі, познайомитеся з багатьма новими людьми і заодно зрозумієте, як важко дістаються власні кошти.

Найважливіші навички, які ви отримаєте:

 1. комунікація,
 2. командна робота,
 3. відповідальність,
 4. надійність,
 5. риторика,
 6. підвищення рівня знання іноземної мови, і так далі.

Для студентів робота має і непрямі вигоди:

 1. початок кар’єри і самостійного життя (у фінансовому плані),
 2. почуття безпеки і незалежності,
 3. вміння спланувати вільний час,
 4. знижки і бонуси,
 5. широке коло друзів і знайомих,
 6. більш змістовне резюме.