05.01.2021

Особливості покупки дубу кругляка у Житомирі через майданчик ТБ УЕБ

Від itf

Щоб за вигідною ціною купити дуб кругляк напряму у лісогосподарства, обирайте відкриті електронні торги. Завдяки державному регулюванню, яке с лютого 2020 року зобов’язало великі лісгоспи реалізувати крупні партії лісосировини через публічні аукціони, ринок продажу лісу став більш прозорим. Через онлайн систему ProZorro, ресурс державних закупівель та його партнерів можна купити та продати будь-які види продукції за справедливими ринковими цінами. Одним з акредитованих партнерських ресурсів Прозорро є Товарна біржа «Українська Енергетична Біржа», інформацію про яку можна знайти на офіційному сайті sale.ueex.com.ua

Як проходять торгові операції у системі Прозорро

На ресурсі ProZorro.Sale кожного місяця проходять десятки публічних аукціонів з продажу лісосировини різних порід, сортаменту та призначення. Велика кількість торгів деревиною через відкриті торги обумовлена і вимогами українського законодавства, і зручністю та прозорістю проведених торгів.

Як продати дуб кругляк через Прозорро:

  • Сформувати комерційну пропозицію для потенційних покупців. Це опис технічних та якісних характеристик деревини, сортамент, обсяг партії та стартова ціна лоту.
  • Зареєструватися на ресурсі Прозорро, визначити дату та час проведення публічного аукціону. Не треба виставляти короткий проміжок часу, краще дати можливість залучити до електронних торгів більше учасників. Чим вище рівень попиту, тим вище можна підняти стартову вартість лоту.
  • У призначений час розпочати електронні торги та у процесі трьох раундів відстежувати активність учасників, які за допомогою підвищення ціни будуть змагатися за перемогу у тендері. Але, якщо стартова ціна була дуже завищена (у порівнянні з ринковою ціною), аукціон може перейти у форму редукціону, коли ціна лоту знижується у процесі торгу.
  • Система рекомендує найкращу пропозицію і учасника. Продавець вказує переможця та укладає з ним контракт.

Як купити кругляк дубу через ProZorro:

  1. Знайти інформацію про оголошені тендери по продажу лісу від провідних українських лісогосподарств (через ключові фрази «купити кругляк дубу», «придбати дуб кругляк», «дуб кругляк продаж» та ін.).
  2. Зареєструватися на конкретний аукціон та вказати свою цінову пропозицію. При реєстрації та заявленні вартості слід пам’ятати, що це не просто цифра, а реальне зобов’язання перед продавцем. Якщо система чи продавець обере вас, потрібно виконувати своїх зобов’язання, бо інакше контракт буде розірвано.
  3. У призначений час прийняти участь у торгах. Аукціон проходить у три раунди, під час кожного кроку учасники можуть змінювати цінову пропозицію на 0,5-3%. Якщо ви вказали дуже низьку чи дуже високу ціну, то різко змінити її не вдасться (коли вже будуть відомі пропозиції других учасників після старту електронних торгів).

Плюси електронних відкритих торгів

Щоб купити чи продати лісосировину за ринковими цінами, користуйтеся можливостями акредитованих торгових бірж. Про особливості купівлі-продажу кругляку дубу через онлайн аукціони можна прочитати за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/prodam-dub-kruglyak-u-zhytomyri-na-aukcionah-prozorro-prodazhi

Переваги відкритих біржових торгів:

  • Купівля-продаж лісу та іншої продукції за зваженими ринковими цінами. Збалансована вартість формується у процесі аукціони з урахування попиту та пропозиції.
  • Доступність та відкритість. У торгах може прийняти участь будь-яка установа, компанія чи підприємець, спроможні виконати умови угоди.
  • Законність торгових операцій. Реалізація лісо сировини через публічні торги відповідає вимогам закону та забезпечує стабільні надходження податків до держбюджету України.