01.11.2021

До чого варто готуватися учасникам земельних торгів

Від itf

Починаючи з 2021-го року було зроблено багато змін до всіх напрямків в електронних торгах. Більш всього, змін зазнали саме аукціони з продажу та оренди земельних ділянок. Причиною цьому є той факт, що в Україні запрацював ринок землі. Це означає, що власники сільськогосподарських угідь, що достались їм в якості спадку, отримали можливість самостійно вирішувати, як саме їм розпоряджатися цим майном.

Відповідно, такі зміни не могли не вплинути на кількість лотів, які можна знайти на електронному майданчику. Останнім часом їх кількість досить активно зростає і це один з тих моментів, який є дійсно важливим.

Одне з самих частих питань користувачів стосується того, як брати участь у земельних торгах та на які моменти краще звертати увагу. Насправді, всі ці моменти є максимально важливими, тому на них потрібно звертати свою увагу. Головне – це підходити до цієї процедури підготовленим, та маючи чітке розуміння того, через які етапи вам доведеться пройти.

Що потрібно знати по законодавчим моментам

Сьогодні, для того щоб стати учасником торгів з продажу або ж оренди землі, не обов’язково потрібно витрачати свій час на підготовку паперових документів та інші схожі моменти. Все що потрібно зробити – це скористатися єдиною електронною системою, яка може вам в цьому допомогти.

Варто нагадати, що згідно умов чинного законодавства, земельні торги можуть проводитися лише в тому випадку, якщо організатором буде прийнято відповідне рішення стосовно цього приводу. Що стосується самого організатора, то ним можуть бути державні установи, підприємства та організації, які мають певне відношення до бюджетного фінансування.

Що стосується самого рішення, то в ньому повинна бути присутня деяка обов’язкова інформація, а саме:

  • Термін, на який земля буде віддаватись в оренду (це актуально, якщо мова не йде про продаж);
  • Стартова ціна, з якої будуть розпочинатися торги;
  • Умови, на яких організатор віддає земельну ділянку для її подальшого використання;
  • Дані про особу, яка є зацікавлена в тому, щоб укласти відповідний договір.

Це ті моменти, які є справді важливими і мають серйозний вплив на весь робочий процес. Тому, учасникам варто заздалегідь ознайомитися зі всіма цими моментами та розібратися в них більш детально, щоб не допускати неприємних помилок.

Тут варто зазначити, що досить серйозний вплив на процедуру торгів земельними ділянками має Кабінет Міністрів в України..

Якщо говорити більш детально про перелік аспектів, на які впливає даний орган, то сюди можна віднести:

  1. Розмір сплати;
  2. Робота з реєстраційними внесками;
  3. Сплата гарантійного внеску;
  4. Визначення порядку, згідно якого проходять торги;
  5. Контроль процедури на кожному з етапів її проведення.

Важливо пам’ятати, що коли мова заходить саме про реалізацію земельних ділянок або ж про їх можливу оренду, тут потрібно пам’ятати про те, що дуже серйозний вплив на цю процедуру має система ПроЗорро. Продажі.

Мова йде про механізм, який є контролюючим органом і без якого не є можливим взяти участь в будь-якому форматі торгів. Сама система ПроЗорро – це не сайт, на якому ви можете зареєструватися, але на цьому ресурсі ви можете знайти перелік акредитованих електронних майданчиків, що мають безпосередній зв’язок з системою, тому і вважаються надійними та перевіреними.

Головне – це серйозно підійти до питання вибору електронного майданчика. Важливо, щоб обраний вами ресурс був для вас справді зручним в користуванні. Саме тому, краще більш детально ознайомитися з декількома майданчиками і обрати серед них якийсь один.

Важливість фото для учасників земельних торгів

Перед тим, як подавати заявку на участь в земельних торгах, у користувача завжди є можливість ознайомитися з описом, характеристиками  та іншими моментами, що мають безпосереднє відношення до земельної ділянки.

Для того, щоб більш точно ознайомитися з обраним лотом і впевнитися в тому, що він вам підходить по всім критеріям, у вас завжди є можливість перейти до розділу фото- та відео-матеріалів та переглянути все це до того, як надсилати свою заявку на участь.

У випадку, якщо обрана вами земельна ділянка і справді відповідає всім вашим критеріям, залишається лише ознайомитися з переліком вимог до учасника і на основі цієї інформації підготувати свою пропозицію.

Важливо нагадати, що подавати саму заявку на розгляд потрібно вчасно, це ж саме стосується і тендерного пакету документації, який повинен бути прикріплений до самої заяви. Тому, всі ці моменти краще узгодити раніше, щоб надалі не було зайвих питань, пов’язаних з тим, що вам відмовили в участі в земельних торгах.

В крайньому випадку, завжди можна проконсультуватися з технічною підтримкою та отримати відповідь на важливі для вас питання.