30.08.2016

Актуальні вимоги у сфері зайнятості: що потрібно знати і вміти для успішного працевлаштування

Від itf

Можливості працевлаштування розширюються, і важливо знати, як максимально використати їх, щоб знайти роботу, яка буде приносити не тільки дохід, а й задоволення. На цьому шляху вам належить використовувати широкий спектр умінь і знань, яких, на жаль, не завжди достатньо, якщо ви не знаєте, як їх правильно «продавати».

Важливість налагодження зв’язків

Знайомство з потенційними наставниками і діловими партнерами допоможе вам у побудові кар’єри, оскільки ви отримаєте важливу інформацію, професійні вміння і навички, завжди будете в курсі сучасних тенденцій. Будь-яка порада або думка досвідчених людей може сприяти вашій кар’єрі.

Успішне спілкування, безумовно, збільшить ваші шанси стати майбутнім співробітником, оскільки у вас буде можливість представити себе або, іншими словами, «просунути» себе як свій власний «бренд». Образно кажучи, тримайте свої двері відкритими для будь-якої можливості, яка може виникнути в майбутньому.

Власне бачення вакансії і реальні очікування від бесід з роботодавцями

Чітко і конкретно визначте свої побажання і ситуативно адаптуйте їх до того, що ви самі можете запропонувати роботодавцю. Наприклад, «бути генеральним директором компанії” звучить дуже добре, але для цього потрібні час, зрілість і відповідальність. Ви повинні усвідомлювати свої здібності і таланти. Вузькоспеціалізовані знання особливо затребувані, тому постійно підвищуйте кваліфікацію в цікавій для вас області. З набуттям досвіду і при використанні продуманої стратегії ваші шанси зростуть і відкриють перед вами перспективи, які раніше були недосяжні.

Людям, які точно не знають, чого вони хочуть, і не дуже добре знайомі з особливостями роботи, яку шукають, буде важко представити себе роботодавцю, а пізніше вони можуть бути розчаровані помилковими очікуваннями. Запитайте себе, чого ви хочете, як ви цього досягнете і яка ваша кінцева мета. Вам просто потрібно правильний напрямок для вашої мети, в тому числі – знання актуальних тенденцій ринку праці.

Роль резюме в успішному працевлаштуванні

Саме ваше резюме може сворити сильне враження на роботодавця, тому воно повинно бути ретельно продумано, містити весь досвід, знання і досягнення, але при цьому не бути занадто довгим. Розумно адаптувати його до вакансії, на яку ви претендуєте. Перш за все, виділіть затребувані знання: навички управління соціальними мережами і мобільними додатками, оскільки в даний час виникають нові професії, яких не було в минулому.

Нові технології та їх вплив на ринок праці

Тенденції у сфері зайнятості тісно пов’язані з новими технологіями, які привели до кардинальних змін на ринку праці. В даний час ми «споживаємо» те, що хочемо, коли хочемо і де б ми не знаходилися. Ця виняткова доступність товарів і послуг також змінила (розширила) способи пошуку роботи і в той же час дозволила роботодавцям легше підбирати необхідний персонал.

Тенденції ринку праці значною мірою визначаються цифровізацією, яка дозволяє здійснювати комунікацію за допомогою ноутбука, планшета або смартфона, прискорюючи обмін інформацією. Досвідчені інтернет-користувачі легко можуть знайти потрібну інформацію про компанію, яка їх цікавить, підготувати питання роботодавцю і створити собі позитивний імідж в соціальних мережах.