10.09.2016

8 корисних порад, як студенту економити кошти і планувати свої витрати

Від itf

Чим старше ви стаєте, тим дорожче вам обходяться ваші бажання. Звичайно, існують кредити для студентів, також ви можете брати гроші у батьків. Але найбільш зріле рішення – це все ж ощадливість. Ми підготували 8 корисних порад, завдяки яким ви зможете регулярно економити пристойні суми грошей.

Трюк із середніми полицями

Найдорожчі товари в магазинах часто ставлять на центральні полиці, щоб швидше привернути увагу покупців. Можливо, це виглядає дивно, але даний маркетинговий трюк дійсно працює. Тому звертайте увагу на верхні або нижні полиці – там ви виявите більш дешеві товари, можливо, навіть того ж самого виробника і якості, але в іншій упаковці.

Ціна за 100 г або за 1 кг

Завжди звертайте увагу на ціну за кількість – так ви зможете економити на тривалу перспективу. Приклад: розумніше купити 250 г шоколаду за 1 євро, ніж платити 50 центів за 90 г шоколаду.

Готуйте собі самостійно

Купуючи товари в магазині і готуючи їжу вдома, ви будете витрачати на харчування куди менше, ніж замовляючи її додому або харчуючись в ресторанах. До того ж приготування їжі може бути дуже цікавим, якщо готувати не поодинці, а, наприклад, в компанії друзів.

Не нехтуйте «секонд-хендом»

В епоху Інтернету і онлайн-продажів це – простіше простого. Ви можете сходити на блошиний ринок, виставку б/у велосипедів, антикваріату, в центр повторного використання товарів або в магазин «секонд-хенд». Ви здивуєтеся, скільки всього люди продають – аж до практично нового одягу з етикеткою.

Ходіть пішки

Невеликі відстані долайте пішки або на велосипеді. Так ви уникнете ранкової тисняви ​​в міському автобусі і паралельно – заощадите і подбаєте про своє здоров’я.

Плануйте витрати на харчування

Їжа часто забирає багато коштів, тому важливо своєчасно використовувати всі продукти харчування. Намагайтеся купувати тільки те, що ви справді будете використовувати. У кухонних шафах часто накопичуються різні екзотичні прянощі, спеції, пасти, соуси з закінченим терміном придатності. Купуйте їх тільки в тому випадку, якщо впевнені, що зможете їх вчасно з’їсти. Перед покупкою перевіряйте термін придатності на упаковці і думайте, чи потрібен вам цей продукт в принципі. Звертайте особливу увагу на продукти харчування з обмеженим терміном використання – м’ясо, яйця, овочі, фрукти.

Проаналізуйте свої хобі

Різні абонементи, квитки, членські внески, абонплати забирають значну частину вашого місячного бюджету. Проаналізуйте, наскільки для вас важливі всі ці розваги, – можливо, частина з них просто зайва.

Полагодьте зіпсоване

Поради наших бабусь актуальні і сьогодні. Ніколи не викидайте речі, на яких з’явився незначний дефект, що усувається шляхом ремонту. Полагодьте річ самі або сходіть до майстра – швачки, шевця, годинникаря, у сервіс електронної техніки, магазин продажу і обслуговування велосипедів… Ремонт, як правило, набагато дешевше, ніж покупка нової речі.